Higiena jamy ustnej

Każdemu z nas od wczesnego dzieciństwa wpajane jest jak ważne jest zachowanie zasad higieny jamy ustnej. Już kilkuletnie dzieci uczą się prawidłowej techniki mycia zębów oraz dowiadują się, które z produktów żywnościowych wpływają negatywnie na stan ich uzębienia. Niestety pomimo szeroko zakrojonej edukacji nadal ponad 80% dzieci w naszym kraju cierpi na próchnicę. Choroba ta dotyka najczęściej młodsze dzieci, z uwagi na fakt, iż zęby mleczne są bardziej podatne na ataki bakterii próchnicotwórczych ze względu na ich miękkość.
Jedynym ratunkiem dla dzieci cierpiących na próchnicę jest stomatolog Warszawa Bielany. Nie oznacza to jednak leczenia pełnego bólu i strachu jakie znane jest zapewne większości osób dorosłych. Rozwój metod leczenia stomatologicznego pozwala aktualnie na bezbolesne i skuteczne pozbycie się problemu nawet u malutkich dzieci.
Dbanie o zdrowie zębów to jednak nie tylko leczenie zachowawcze, w przypadku wystąpienia próchnicy, ale przede wszystkim skuteczna profilaktyka. Wiadomo bowiem powszechnie, że lepiej zapobiegać niż leczyć.